معماری
خانه / درباره ما / کانون علم و دین / آرم کانون / تفسیر نماد استفاده شده در هدر سایت

تفسیر نماد استفاده شده در هدر سایت

چند روز پیش انتقادی از نماد استفاده شده در هدر سایت از طرف یکی از بازدیدکنندگان مطرح شد که متاسفانه آدرس ایمیلی که گذاشته بودند اشتباه بود و نتوانستیم مستقیم یه ایشان پاسخ دهیم. از این رو بر آن شدیم تفسیر این نماد را به صورت عمومی قرار دهیم تا همه بازدیدکنندگان از آن استفاده کنند و شبهات احتمالی بر طرف گردد.

متن انتقاد

سلام علیکم
بنده اتفاقی از سایت شما دیدن کردم. لوگویی که در بالای صفحه سمت راست درج شده است با مبانی موجود در این سایت سازگاری ندارد. این لوگو مشتمل بر دو آدم است که یکی سفید(انسان) و دیگری سیاه(جن) است و نماد تلفیق و اتحاد دو دنیای انس و جن است. در این تفکر انس و جن با اتحاد هم می توانند بر جهان خدایی کنند و علامتی که بین دو سر بصورت چشم نشان داده شده است که همان وصف خدایی می باشد که از این اتحاد حاصل می آید. مردمک چشم نیز به شکل اتم است که نماد علم و تکنولوژی است. یعنی با محوریت علم و تکنولوژی انس و جن با اتحاد با هم می توانند به خدایی دست پیدا کنند. فتامل جیدا

پاسخ انتقاد:

سلام علیکم

هر کسی از ظن خود شد یار من      از درون من نجست اسرار من

با تشکر از توجه دوست عزیز دقت شما را به نکات زیر جلب میکنیم

۱- اصولا نمادها و آرمها را باید بر اساس نام و ادعای طراح آنها تفسیر نمود نه بر اساس تخیلات و ایدهای خودمان که نوعی تفسیر به رأی است و ناپسند

خویش را تأویل کن نی ذکر را

۲- اینکه سفید را انسان و سیاه را جن فرض کرده اید نمیدانم در کدام فرهنگ است که سیاهان را جن میدانند اصلا متوجه هستید که این تفکر خطرناک میتواند منشاء تحقیر سیاه پوستان و خدای ناکرده نژاد پرستی گردد.

۳- از کجا آمده است و چه کسی گفته است که چشم علامت و وصف خدایی است

حال با توجه به معنای کانون علم و دین مختصراً به توضیح این آرم میپردازم

۱-       صورت سیاه نشان رویکرد انسان به عالم طبیعت و علم مادی است که در دیدگاه عرفا عالم طبیعت عالم ظلمانی است و صورت سفید نشان رویکرد انسان به عالم معنا و علم دینی است که در دیدگاه عرفا عوالم مافوق عوالم نورانی است.

۲-       چشم در وسط حکایت از جهان بینی دارد

۳-       علامت مردمک چشم اشاره به اتم و کهکشان دارد یعنی جهانی که قوانین میکروسکپی و ماکروسکوپی یعنی دنیای ذرات و بینهایت ریزها و دنیای کهکشانها و منظومه های سماوی و بینهایت بزرگها هر دو از قوانینی حکیمانه و واحد پیروی میکنند.

۴-       ترکیب نگاه به هر دو عالم حاکی از عدم فرق بین علم حقیقی و دین حقیقی است که در ادعای ما وحدت جهان بینی علمی و دینی و عدم اختلاف حقیقی بین آن دو است.

البته ناگفته نماند که :

این طرح مربوط به سالیان پیش بود که هنوز تفکرات فراماسونی و شیطان پرستی چشم ودل مردم ما را پر نکرده بود و امروز که متأسفانه این بینشها همه گیر شده است و آنها توانسته اند با تبلیغات خود که متأسفانه گاهی توسط افراد کم سواد و ناآگاه و جوان ساده دل ( البته خودی)  مثل برادر محترم آقای رائفی پور (و انشاء الله بدون قصد و غرض) دامن زده شد هر گونه نشانی را به خود اختصاص دهند. و در این مسیر موفق هم شده اند که یکی از دلایلش همین بد تفسیر کردنهای نشانها توسط افرادی مثل این دوست عزیز و خیرخواه است.

و به همین دلایل ذکر شده بود که آرم تغییر کرد و بصورت جدید در آمد که در لوگوی سمت چپ سایت دیده میشود.

بار دیگر ضمن تشکر از توجه این دوست عزیز عرض میکنم سخن هرکس را باید بر اساس دیدگاه او تفسیر کرد نه ظن و گمانهای وارداتی شیطان پرستان:

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست         سخن شناس نه ای جان من خطا اینجاست

( حافظ) 

و بقول مولوی:

لفظها و نامها چون دامهاست               لفظ شیرین ریگ آب عمر ماست

آن یکی ریگی که جوشد آب ازو           سخت کم‌یابست رو آن را بجو

منبع حکمت شود حکمت‌طلب            فارغ آید او ز تحصیل و سبب

گر ترا اشکال آید در نظر                     پس تو شک داری در انشق القمر

کرده‌ای تاویل حرف بکر را                   خویش را تاویل کن نه ذکر را

بر هوا تاویل قرآن می‌کنی                   پست و کژ شد از تو معنی سنی

 

موفق باشید.

طالب حقیقت

علوی

همچنین ببینید

بهترین خدمت به خداوند چیست؟(ویدیو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *